Гострий
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 3 » Тому кожна рука зробила позитивну роботу
Тому кожна рука зробила позитивну роботу
22:00

Така система називається інерціальній.

Будь-які взаємодіють тіла діють один на одного з силою, однакової за величиною і протилежною за напрямком: Відзначимо один вид руху тіла, до якого закони руху матеріальної точки застосовні без будь-яких змін.

Нехай тіло рухається так, що будь-який його відрізок залишається паралельним свого початкового стану Такий рух називається поступальним.

При такому русі траєкторії руху усіх точок однакові. Тому однакові і всі характеристики руху (швидкість, прискорення і т. д.).

У підрозділі (4.1) було відзначено, що інерційних систем відліку існує безліч. Виникає питання про рівноправності різних інерційних систем, відповідь на яке дає принцип відносності, сформульований Галілеєм.

Будь-яке механічне явище в усіх інерційних системах протікає однаково і підпорядковується одним і тим же законам.

Це означає, що досвід, поставлений в різних інерційних системах в однакових умовах, дасть один і той же результат. Наприклад, якщо гімнаст виконує якусь вправу в спортзалі (система відліку, пов'язана із Землею), то так само він виконає цю вправу і на палубі корабля, який рухається рівномірно і прямолінійно по спокійному морю.

При переході від розгляду руху матеріальної точки до розгляду руху тіла закони Ньютона зазнали лише невеликі уточнення. Інакше йде справа з поняттями «робота» і «кінетична енергія». Пояснимо це на наступному прикладі.

Переміщення кожної руки направлено в сторону прикладеної сили. Тому кожна рука зробила позитивну роботу. У той же час м'яч залишився на місці, і його кінетична енергія не змінилася (залишилася рівною нулю). Видимим результатом дії сил з'явилося лише зміна його форми. Співвідношення (4.8) між роботою і кінетичної енергії в цьому випадку не виконується!

Кінетична енергія тіла, рух якого не є поступальний, теж потребує уточнення, тому що швидкості точок тіла різні.

Введемо поправки і уточнення, необхідні для отримання формул, які можна використовувати у практичних розрахунках.

Механічної роботою сили, що діє на тіло, називається скалярна величина, що дорівнює добутку сили на шлях, пройдений точкою, до якої вона прикладена і на косинус кута між напрямком сили і напрямом руху цієї точки: При обчисленні кінетичної енергії обмежимося розглядом руху твердого тіла, т. тобто тіла, яке не змінює форму і розміри.

Переглядів: 687 | Додав: nosovkaziv | Теги: Змін, Взаємодіючі, Відрізок | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz