Гострий
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 8 » Першим цей факт зрозумів англійський фізик Ньютон
Першим цей факт зрозумів англійський фізик Ньютон
22:00

Швидкість його центру мас при відриві від землі складає 3,5 м / с, тривалість фази відштовхування &916; t = 0,2 с. Визначити силу, що розвивається м'язами ніг при поштовху.

У природі існують різні сили, які характеризують взаємодію тел. Розглянемо ті сили, які зустрічаються в механіці.

Ймовірно, найпершої силою, існування якої усвідомив чоловік, була сила тяжіння, що діє на тіла з боку Землі. І було потрібно багато століть для того, щоб люди зрозуміли, що сила тяжіння діє між будь-якими тілами. Першим цей факт зрозумів англійський фізик Ньютон. Аналізуючи закони, яким підпорядковується рух планет (закони Кеплера), він прийшов до висновку, що спостерігаються закони руху планет навколо Сонця можуть виконуватися тільки в тому випадку, якщо між ними діє сила тяжіння, прямо пропорційна їх масам і обернено пропорційна квадрату відстані між ними. Розуміючи, що планети і Сонце нічим, крім розмірів і мас, не відрізняються від інших тіл, Ньютон сформулював закон всесвітнього тяжіння.

Будь-які два тіла притягуються одне до одного. Сила тяжіння між точковими тілами спрямована по прямій, що сполучає їх, прямо пропорційна мас обох тіл і обернено пропорційна квадрату відстані між ними: Під точковими тілами у даному випадку розуміють тіла, розміри яких у багато разів менше відстані між ними.

Сили всесвітнього тяжіння називають гравітаційними силами. Коефіцієнт пропорційності G називають гравітаційної постійної. Його значення було визначено експериментально: G = 6,7 &903; 10-11 Н &903; м2/кг2.

Роль сили тяжіння в живій природі дуже значна оскільки від її величини багато в чому залежать розміри, форми і пропорції живих істот.

Сили, що діють на тіло, не тільки створюють його прискорення, але і змінюють його форму - створюють деформацію.

Припинення розтягування пружини пояснюється тим, що при деформації пружини з'являється сила, яка діє в протилежну сторону і компенсує силу F.

Сила, що виникає при деформації тіла і спрямована в бік, протилежний зміщення частинок тіла, називається силою пружності (Fу).

Сила пружності діє з боку деформованого тіла на тіло, з яким воно стикається (у даному випадку - з боку пружини на руку).

Розтягування або стиснення під дією прикладеної сили зазнає не тільки пружина, а й усі тверді тіла. Англійський учений Роберт Гук експериментально встановив наступний закон.

Сила пружності (F), що виникає при малій (в порівнянні з розмірами тіла) деформації, прямо пропорційна величині деформації (х) і спрямована в бік, протилежний зміщення частинок тіла: Коефіцієнт пропорційності k називається жорсткістю тіла (залежить від розмірів, форми та матеріалу) . У СІ жорсткість виражається в ньютонах на метр (Н / м).

При стисненні динамометра, розтяганні еспандера, стрибків на батуті виникає сила пружності.

Переглядів: 1343 | Додав: nosovkaziv | Теги: Існування, Взаємодія, Тривалість | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz