Гострий
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 11 » З цією силою особливо доводиться рахуватися в вело мотоспорт
З цією силою особливо доводиться рахуватися в вело мотоспорт
22:00

У цей час з'явилися нові мазі - науково розроблені склади для обробки ковзної поверхні.

Цей вид тертя проявляється при коченні і пов'язаний не з деформацією щербин, а з деформацією дороги (прогин) і самого колеса (невелике сплющіваніе), При коченні по м'якому покриттю колесо вдавлюється в опору, утворюючи ямку, через край якої йому весь час доводиться перекочуватися, а. Французький фізик Ш. Кулон на основі дослідів знайшов, що сила тертя кочення (Fкач) пропорційна силі нормального тиску N і обернено пропорційна радіусу г колеса: З формули видно, що коефіцієнт тертя кочення залежить від радіуса колеса і виражається в одиницях довжини (м або см ). Значення коефіцієнта тертя кочення для деяких речовин наведено в табл. 6.2.

При русі по твердому покриттю сила тертя кочення пов'язана з деформацією самого колеса. З цією силою особливо доводиться рахуватися в вело мотоспорт. Її величина визначається за формулою: Коефіцієнт тертя кочення, см де N - сила нормального тиску; b - відстань між теоретичною точкою опори шини та фактичної першою точкою зустрічі шини з поверхнею, по якій проходить переміщення, б.

Сили тертя, розглянуті вище, не залежали від швидкості руху тіла. Інакше йде справа при русі тіла в рідкому або газоподібному середовищі. Сила, що діє на тіло в цьому, випадку, називається силою опору. Сили опору дуже залежать від форми тіла і зростають при збільшенні швидкості його руху щодо середовища. Якщо тіло не рухається щодо середовища, то сила опору дорівнює нулю, тобто аналога силі тертя спокою в даному випадку немає. Залежить сила опору і від якості поверхні тіла. Саме цим пояснюється, що плавці все частіше виступають у спеціальних костюмах, що знижують силу опору.

Швидкість спортсмена і сила опору зустрічного потоку повітря зв'язані між собою таким співвідношенням: Опір повітря зростає пропорційно квадрату швидкості. Це означає, наприклад, що при збільшенні швидкості на 20% сила опору зростає на 44%. Відзначимо, що v - це швидкість руху щодо повітря. Тому наявність вітру і його напрямок впливають на силу опору повітря. Якщо швидкість руху спортсмена v, а швидкість вітру і, то при зустрічному вітрі v1 = поки + і, а при попутному вітрі v2 = поки - в.

При обертанні твердого тіла відносно осі, швидкості точок, що лежать на різних відстанях від осі обертання, різні, в той час як кутові швидкості всіх його точок однакові. Тому для опису обертання твердого тіла використовують, в основному, кутову швидкість і кутове прискорення його обертання. У підрозділі (4.5) були введені поняття моменту сили (4.12) і моменту інерції (4.14) для матеріальної точки, за допомогою яких був записаний закон обертання (4.15). Поширити ці поняття на тверде тіло, що обертається навколо осі (О) під дією певної сили. Якщо сила (Fд) не перпендикулярна осі обертання, то її розкладають на дві складові, одна з яких паралельна осі обертання, а друга лежить у площині, перпендикулярній осі Складова сили, спрямована паралельно осі (Р0), не може викликати обертання (вона прагне рухати тіло уздовж осі) і в подальшому розглядатися не буде. Тому при описі обертового руху будемо брати до уваги тільки ті складові сил, які лежать в площинах, перпендикулярних осі обертання і на малюнках зображувати тільки їх.

Пліч-о-сили (h), що лежить в площині, перпендикулярній осі обертання, називається найкоротша відстань від осі обертання до лінії дії сили.

Моментом сили (М) щодо осі обертання називається твір величини сили на її плече: Момент сили береться зі знаком «+», якщо сила намагається повернути тіло за годинниковою стрілкою і зі знаком «-» в іншому випадку (момент сили F дорівнює М = -- F &903; h).

Моментом інерції твердого тіла відносно осі називається сума моментів інерції всіх його точок.

Виділимо елементарний ділянку стрижня довжиною dx, що знаходиться на відстані х від осі обертання.

Переглядів: 1398 | Додав: nosovkaziv | Теги: Французька, Сплющіваніе, Відстань | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz