Гострий
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 14 » У такому положенні можна сидіти
У такому положенні можна сидіти
22:00

При відхиленні тіла від положення рівноваги, сили, що діють на нього, змінюються, і рівновага сил порушується. Існують різні види рівноваги для тіла, що спирається на одну точку: Рівновага тіла на поверхні: Прикладом байдужого рівноваги є рівновага тіла, закріпленого на осі, що проходить через його центр ваги. Якщо вісь проходить через іншу точку і центр ваги розташований вище осі, то можливо тільки нестійку рівновагу. Рівновага буде стійким, якщо центр ваги розташований нижче осі.

У положенні стійкої рівноваги тіло має мінімальною потенційною енергією.

Розглянемо тепер рівновагу тіла, що спирається не на одну точку, як у прикладі з м'ячем, а на цілу площадку. У цих випадках умова стійкості наступне: для рівноваги необхідно, щоб вертикаль, проведена через центр тяжіння, проходила усередині площі опори тіла.

Порушення цієї умови призводить до неможливості збереження рівноваги. Наприклад, циліндр, представлений а, має перекинутися, тому що стрімка лінія, проведена через ЦТ, проходить поза його заснування.

Що стоїть людина зберігає рівновагу до тих пір, поки стрімка лінія з ОЦТ знаходиться всередині площадки, обмеженої краями його ступень, б.

Той, Хто сидить на стільці людина тримає тулуб вертикально, в. ОЦТ тулуба знаходиться всередині тіла (поблизу хребта, приблизно на 20 см вище рівня пупка). Прямовисна лінія, проведена з ОЦТ вниз, проходить через площу опори, обмежену ступнями і ніжками стільця. У такому положенні можна сидіти. Однак, для того щоб встати, людина повинна перенести лінію дії сили тяжіння всередину площі, обмеженої ступнями. Для цього необхідно нахилити тулуб вперед і одночасно підсунути ноги тому (встати можна і не міняючи положення ніг, якщо нахил вперед здійснити різко).

На використанні законів статики заснована дія найпростіших механізмів, які використовуються для зміни величини або напряму сили.

Важіль - тверде тіло частіше у вигляді стрижня, що може обертатися (повертатися) навколо нерухомої осі.

Нехай ось ділить важіль щодо L1: L2 і на нього діють дві паралельні сили F1 і F2 Будемо також вважати, що силою тяжіння, що діє на важіль, можна знехтувати.

Визначимо положення осі обертання (О), при якому важіль буде залишатися в рівновазі.

За правилом моментів (7.8) М1 + М2 = 0 &8594; - F1 &8729; L1 + F2 &8729;

При рівновазі важеля під дією двох паралельних сил вісь обертання ділить відстань між точками прикладання сил на відрізки назад пропорційні величинам сил.

Застосування важеля в механізмах дає виграш у силі, при цьому стільки ж програється у переміщенні.

Переглядів: 1094 | Додав: nosovkaziv | Теги: Рівновага, Діючі, Умова | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz