Гострий
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 20 » Різкі рухи суттєво змінюють положення тіла
Різкі рухи суттєво змінюють положення тіла
22:01

За допомогою біомеханіки розробляються також засоби, що полегшують руху людини в незвичайних умовах.

При виконанні стандартних вправ або дій у людини виробляються певні стереотипи рухів, що забезпечують несвідоме досягнення необхідного результату. Так, при штовханні ядра, спортсмен інстинктивно впирається ногою, щоб не впасти при «віддачі»; бігун виконує рухи руками, що перешкоджають обертанню корпусу, і т. д. При цьому людина обов'язково взаємодіє з опорою, до якої його притискає сила тяжіння. У невагомості сила тяжіння відсутній і зникає звичне взаємодія з опорою. Тому стандартне виконання вправ або дій призводить появи істотних побічних ефектів. Так, закони збереження імпульсу і моменту імпульсу в умовах невагомості призводять до того, що людина, який кинув предмет, починає рухатися в протилежному напрямку і обертатися. При виконанні в невагомості вправи «кут» рух ніг гімнаста викличе відповідно до закону збереження моменту імпульсу зустрічне обертання корпусу. При загвинчуванні гайки в умовах невагомості виникне обертання людини в протилежному напрямку. Різкі рухи суттєво змінюють положення тіла.

Тривале перебування в умовах невагомості призводить до недозавантаження м'язів і опорно-рухового апарату людини. У зв'язку з чим космонавти повинні виконувати спеціальні фізичні вправи, носити особливі костюми, що утруднюють руху і т. п. Проте, як показує накопичений досвід, всього цього недостатньо. Кардинальне вирішення проблеми може бути досягнуто тільки створенням штучної сили тяжіння. Розглянемо один із способів.

У системі відліку, пов'язаної зі станцією, діють: сила тяжіння, сила інерції, обумовлена обертанням станції навколо Землі і сила інерції, обумовлена обертанням станції навколо осі. Перші дві сили компенсують один одного (цим і обумовлена невагомість).

Виникнення штучної сили тяжіння під обертається космічної станції тяжкості F =-т &903; а. Прискорення під що обертається системі це - доцентровий прискорення де &969; - кутова швидкість обертання станції навколо осі, ar - видалення від осі.

В даному випадку величина доцентровий прискорення дає місцевого значення прискорення вільного падіння.

Виконаємо деякі розрахунки. Нехай житлові приміщення розташовані на відстані r = 50 м від осі обертання і потрібно створити штучну силу тяжіння, що дорівнює половині земної: Така кутова швидкість відповідає частоті обертання 3 об / хв.

Величини перевантажень можуть коливатися в межах допустимої переносимості, але вони в усіх випадках не повинні порушувати кровопостачання мозку.

Як показали численні дослідження, прискорення в напрямку «голова-ноги» викликають відтік крові від голови і призводять до помітних порушень діяльності мозку.

Переглядів: 852 | Додав: nosovkaziv | Теги: Вправ, Полегшують, рухів | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz