Гострий
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 27 » При стрибку у висоту з розбігу стрибун повинен підняти своє тіло
При стрибку у висоту з розбігу стрибун повинен підняти своє тіло
22:02

Відомо, що сила м'язів пропорційна другого ступеня характерних розмірів тіла (L), а маса - третього ступеня: F L2; т L3. У той же час глибина присідання пропорційна першого ступеня розмірів тіла: d L. Тоді з формули (9.11) випливає, що для тварин одного виду загальну відстань, на яку підніметься центр мас, не залежить від їх розмірів: І дійсно, маленький щурячий кенгуру (розміром з зайця) може стрибати на ту ж висоту, що і гігантський кенгуру (приблизно 2,5 м).

Відзначимо також, що більшість стрибають тварин (людина - виняток) можуть стрибати значно вище того відстані, на яку вони опускаються, присідаючи. Інакше кажучи, для них h багато більше d.

Кращий стрибок у висоту, який може виконати чоловік, підніме його центр мас приблизно на 0,6 м (h = 0,6 м). При стрибку м'язи ніг працюють на відстані приблизно 0,3 м (d = 0,3 м).

Таким чином, сила м'язів ніг, що виробляє стрибок, втричі перевищує діючу на спортсмена силу тяжіння.

При стрибку у висоту з розбігу стрибун повинен підняти своє тіло, щоб подолати горизонтальну перекладину. Світовий рекорд для стрибків цього типу дорівнює 2,4 м. Якщо вважати, що центр мас людини (при вертикальному положенні) розташований на висоті близько 1 м, то для досягнення висоти перекладини, стрибун повинен підняти свій центр мас на відстань приблизно 1,4 м .

Ми з'ясували, що при стрибку з місця стрибун може підняти свій центр мас приблизно на 0,6 м., що залишилися, 0,9 м, необхідні для подолання перекладини, повинні бути отримані за рахунок розбігу. Таким чином, кінетична енергія горизонтального бігу повинна перейти в енергію стрибка. Стрибун у висоту не підбігає до перекладині на швидкості спринтера, тому що в цьому випадку він не встигне виконати фазу вертикального відштовхування.

Приймемо швидкість розбігу v = 6 м / с.

Таким чином, стрибун у дійсності потрібно перевести в енергію стрибка менше половини енергії розбігу. Якщо б це перетворення можна було виконати з більшою ефективністю, стрибун зміг би подолати значно більшу висоту.

Використовуючи тільки ноги, стрибун не може перетворити досить велику частину енергії розбігу в енергію вертикального поштовху. Використовуючи жердину, він може виконати таке перетворення з більшою ефективністю. У цьому виді спорту стрибун розбігається з максимально можливою швидкістю, тримаючи в руках довгий гнучкий шест. Він встромляє кінець жердини біля основи перекладини, і його поступальний рух у цьому випадку майже подвоює висоту стрибка При цьому кінетична енергія бігу перетвориться в пружну потенційну енергію жердини. Коли шест розгинається, за рахунок цієї енергії він здійснює роботу, піднімаючи стрибуна над планкою. Оцінимо максимальну висоту, яку може взяти стрибун з жердиною. Співвідношення (9.8) для цього випадку приймає наступний вигляд: Початкова енергія складається з кінетичної енергії розбігу і потенційної енергії центру мас біжить людини: Енергія людини в момент переходу через планку на висоті Н фактично є потенційною енергією: E2 = mgH.

Робота, здійснена при відштовхуванні - це робота аналогічна роботі м'язів при стрибку вгору з місця.

Переглядів: 1988 | Додав: nosovkaziv | Теги: Гігантський, Маленький, Відстань | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz