Гострий
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Архів матеріалів

Маса тіла характеризує його інертні властивості і не залежить ні від сили тяжіння, ні від прискорення, з яким воно рухається. Вага тіла характеризує силу, з якою воно діє на опору і залежить як від сили тяжіння, так і від прискорення руху. Наприклад, на Місяці вага тіла приблизно в 6 разів менше, ніж вага тіла на Землі. Маса ж в обох випадках однакова і визначається кількістю речовини в тілі.

Вага тіла - поняття швидше інженерне, ніж фізична, і використовується не часто. Наприклад, при проектуванні мосту вказують вагу, яку він повинен витримувати. У побуті поняття «вагу» використовується, як правил о, некоректно, оскільки мається на увазі маса тіла. Наприклад, коли говорять про вагових категоріях, у спорті, то мають на увазі не силу, з якою спортсмен тисне на поміст, а його масу. У той же час, кажучи про вагу піднятої штанги, поняття «вагу» вживають зовсім правильно, тому що мова йде про силу, з якою штанга діє на людину. Існуюча плутанина у вживанні поняття «вагу» не тяг ... Читати далі »

Переглядів: 1098 | Додав: nosovkaziv | Дата: 19.08.2009 | Коментарі (0)

Тому він скаже, що при старті сила тяжіння зростає.

З напрямком сили тяжіння нерозривно пов'язані такі поняття, як вертикаль і горизонталь.

Вертикаллю називається лінія, вздовж якої спрямована сила тяжіння.

Горизонтальній площині називається площина, яка перпендикулярна силі важкості.

Формула (8.2) визначає силу тяжіння в будь-якій неінерційній системі відліку. Застосуємо її до Землі, неінерційній якої пов'язана з обертанням навколо своєї осі. Внаслідок цього точки земної поверхні мають доцентрові прискоренням (ац), що і є прискоренням неінерційній системи (ас = ац). По формулі (8.2) знаходимо силу інерції: Знак «-» вказує на те, що сила інерції направлена від осі обертання Землі.

Таким чином, сила тяжіння відрізняється від сили тяжіння на величину сили інерції. Велико чи це відмінність? Для відповіді на це запитання знайдемо відношення сили інерції до сили тяжіння. Сила тяжіння створює прискорення вільного падіння: Ргяж = mg (g = 9,8 м ... Читати далі »

Переглядів: 1489 | Додав: nosovkaziv | Дата: 18.08.2009 | Коментарі (0)

При описі положення тіла в цьому випадку використовують прямокутну систему координат, вісь ОХ якої спрямована паралельно площині, а вісь ОУ - перпендикулярно їй. На тіло, розташоване на похилій площині, діють сила тяжіння mg, сила реакції опори - N і сила тертя Fтр. Проекції сила тяжіння на координатні осі дорівнюють mg &903; sin &945; (скочуються сила) і mg &903; cos &945;.

Блоки: Умови рівноваги визначаються наступними співвідношеннями: Під час руху вниз по похилій площині скочуються сила допомагає руху і сприяє значному збільшенню швидкості. При заданій довжині похилій площині скочуються сила прямо пропорційна висоті, Похила поверхня часто використовується на тренуваннях при виконанні різних вправ, час відновлення після травм ефективні заняття на спеціальному столі, конструкція якого дозволяє змінювати кут нахилу його площини до горизонту, Зміна кута нахилу і місця кріплення фіксують ременів (на рівні великих суглобів ніг, поперекового та грудного відді ... Читати далі »

Переглядів: 1264 | Додав: nosovkaziv | Дата: 16.08.2009 | Коментарі (0)

Важіль не дає виграшу в роботі.

Багато суглоби працюють за принципом важеля другого роду. При цьому м'язи, діють на менше плече важеля, Це призводить до програшу в силі, і до виграшу в переміщенні і швидкості. В результаті, при порівняно малому по протяжності рух м'язи, ланка або кінцівку описують значно більшу траєкторію.

Ця особливість в будові кістково-м'язових вузлів повинна викликати додаткові ускладнення в центральному регулювання рухів, тому що збільшення траєкторії переміщення ланок поєднується з великою кількістю ступенів свободи рухливості, властивих людському тілу як кінематичного ланцюга.

Балансир (фр. balancier - коромисло) - двуплечний важіль, що здійснює качательние (коливальні) рухи біля нерухомої осі. Застосовується в балансує маятник, що використовується в механотерапії.

Блок, як і важіль, відноситься до простих механізмів, Він виконується у формі диска, що вільно обертається на осі. По колу диск має жолоб для ланцюга (каната, ... Читати далі »

Переглядів: 19539 | Додав: nosovkaziv | Дата: 15.08.2009 | Коментарі (6)

При відхиленні тіла від положення рівноваги, сили, що діють на нього, змінюються, і рівновага сил порушується. Існують різні види рівноваги для тіла, що спирається на одну точку: Рівновага тіла на поверхні: Прикладом байдужого рівноваги є рівновага тіла, закріпленого на осі, що проходить через його центр ваги. Якщо вісь проходить через іншу точку і центр ваги розташований вище осі, то можливо тільки нестійку рівновагу. Рівновага буде стійким, якщо центр ваги розташований нижче осі.

У положенні стійкої рівноваги тіло має мінімальною потенційною енергією.

Розглянемо тепер рівновагу тіла, що спирається не на одну точку, як у прикладі з м'ячем, а на цілу площадку. У цих випадках умова стійкості наступне: для рівноваги необхідно, щоб вертикаль, проведена через центр тяжіння, проходила усередині площі опори тіла.

Порушення цієї умови призводить до неможливості збереження рівноваги. Наприклад, циліндр, представлений а, має перекинутися, тому що стрімка лінія, п ... Читати далі »

Переглядів: 1093 | Додав: nosovkaziv | Дата: 14.08.2009 | Коментарі (0)

При досить великий кутовий швидкості тіло змінить своє положення (б). Момент інерції щодо нової осі дорівнює J2 =. Якщо L2> 6 R2, то J2> J1,. Обертання навколо нової осі буде стійким.

Обертання людини у вільному польоті і при різних стрибках відбувається навколо головної осі з найбільшим або найменшим моментом інерції. Оскільки положення центру мас залежить від пози, то при різних позах напрямки головних осей будуть різні.

У людини через наявність багатоланкових, більшою частиною відкритих під час руху кінематичних ланцюгів, є велика кількість ступенів свободи. Так, рухливість кінчиків пальців щодо грудної клітини визначається 12 ступенями свободи; зап'ястя щодо лопатки - 7; а загальне число ступенів свободи всього тіла - тризначне число.

Частина динаміки, що вивчає умови рівноваги тіл, називається статикою (rp. states - що стоїть).

Рівновага тіла називається таке його положення, яке зберігається без додаткових дій. Спираючись на рівняння ... Читати далі »

Переглядів: 948 | Додав: nosovkaziv | Дата: 13.08.2009 | Коментарі (0)

Його маса від dm =. Момент інерції виділеної ділянки знайдемо за формулою (4.14) для матеріальної точки: Величина х може змінюватися в межах від 0 до l, тому момент інерції всього стержня дорівнює інтегралу в цих межах: Момент інерції використовується при обчисленні кінетичної енергії обертового тіла і при описі самого обертання .

Кінетична енергія тіла, що обертається навколо осі дорівнює половині твори його моменту інерції на квадрат кутової швидкості: Рівняння, що описує обертання твердого тіла, називається основним рівнянням динаміки обертального руху і фактично не відрізняється від рівняння (4.15) для матеріальної точки: 3) можна перетворити до вигляду , який виявляється корисним при вирішенні багатьох завдань: Вираз, що стоїть в дужках, називається моментом імпульсу тіла.

Моментом імпульсу (L) тіла, що обертається навколо осі, називається величина, що дорівнює добутку моменту інерції відносно даної осі на кутову швидкість обертання: Розмірність моменту імпу ... Читати далі »

Переглядів: 2802 | Додав: nosovkaziv | Дата: 12.08.2009 | Коментарі (0)

У цей час з'явилися нові мазі - науково розроблені склади для обробки ковзної поверхні.

Цей вид тертя проявляється при коченні і пов'язаний не з деформацією щербин, а з деформацією дороги (прогин) і самого колеса (невелике сплющіваніе), При коченні по м'якому покриттю колесо вдавлюється в опору, утворюючи ямку, через край якої йому весь час доводиться перекочуватися, а. Французький фізик Ш. Кулон на основі дослідів знайшов, що сила тертя кочення (Fкач) пропорційна силі нормального тиску N і обернено пропорційна радіусу г колеса: З формули видно, що коефіцієнт тертя кочення залежить від радіуса колеса і виражається в одиницях довжини (м або см ). Значення коефіцієнта тертя кочення для деяких речовин наведено в табл. 6.2.

При русі по твердому покриттю сила тертя кочення пов'язана з деформацією самого колеса. З цією силою особливо доводиться рахуватися в вело мотоспорт. Її величина визначається за формулою: Коефіцієнт тертя кочення, см де N - сила нормального тиску; ... Читати далі »

Переглядів: 1395 | Додав: nosovkaziv | Дата: 11.08.2009 | Коментарі (0)

У деяких випадках, наприклад, при стрибку з трампліочень важливий процес відновлення форми деформованого тіла. Так, при стрибках у воду використовують пружний трамплін, який, розпрямляючись, повідомляє тілу спортсмена додаткову швидкість і він стрибає вище (сила пружності деформованого трампліна здійснює позитивну роботу).

Сили, що заважають руху, знайомі людині з глибокої давнини. Кожному відомо, як важко пересувати важкі предмети. Це пов'язано з тим, що поверхня твердого тіла не є ідеально гладкою і містить безліч щербин (вони мають різні розміри, які зменшуються при шліфовці). При зіткненні поверхонь двох тіл відбувається зчеплення щербин. Нехай до одного з тіл додана невелика сила (F), направлена по дотичній до стикаються поверхнях. Під дією цієї сили зазублини будуть деформуватися (згинатися). Тому з'явиться сила пружності, спрямована вздовж дотичних поверхонь. Сила пружності, що діє на тіло, до якого прикладена сила F, компенсує її і тіло залишиться в спокої.

< ... Читати далі »
Переглядів: 1575 | Додав: nosovkaziv | Дата: 10.08.2009 | Коментарі (0)

Швидкість його центру мас при відриві від землі складає 3,5 м / с, тривалість фази відштовхування &916; t = 0,2 с. Визначити силу, що розвивається м'язами ніг при поштовху.

У природі існують різні сили, які характеризують взаємодію тел. Розглянемо ті сили, які зустрічаються в механіці.

Ймовірно, найпершої силою, існування якої усвідомив чоловік, була сила тяжіння, що діє на тіла з боку Землі. І було потрібно багато століть для того, щоб люди зрозуміли, що сила тяжіння діє між будь-якими тілами. Першим цей факт зрозумів англійський фізик Ньютон. Аналізуючи закони, яким підпорядковується рух планет (закони Кеплера), він прийшов до висновку, що спостерігаються закони руху планет навколо Сонця можуть виконуватися тільки в тому випадку, якщо між ними діє сила тяжіння, прямо пропорційна їх масам і обернено пропорційна квадрату відстані між ними. Розуміючи, що планети і Сонце нічим, крім розмірів і мас, не відрізняються від інших тіл, Ньютон сформулював закон всесві ... Читати далі »

Переглядів: 1340 | Додав: nosovkaziv | Дата: 08.08.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 3 »
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Створити безкоштовний сайт на uCoz